biuro: 41 344 57 79
kom: 48 602 333 771
fax: 412 60 73 60

biuro@trawasportowa.pl

TRAWA ROLOWANA
Trawnik z rolki, na świecie obecny jest już od dawna, w Polsce z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Swoje działania skoncentrowaliśmy głównie na uzyskaniu produktu o bardzo wysokiej jakości, dlatego produkujemy wyłącznie sportowy trawnik rolowany. Trawnik produkowany jest na gruncie przepuszczalnym, do produkcji używamy do siewu wyłącznie sprawdzone odmiany nasion traw pochodzących od najlepszych światowych producentów. Przykładamy wielką wagę do jakości trawnika i jego pielęgnacji w czasie produkcji. Świadczy o tym stały monitoring właściwości fizykochemicznych gleby i stosowanie najlepszych specjalistycznych nawozów do trawy. Stałe nawadnianie trawnika przyczynia się do jego prawidłowego wzrostu i mocnego zadarnienia. Dokładność oraz staranność o każdy metr kwadratowy trawnika pozwoliła nam wyprodukować jako nielicznym produkt najwyższej jakości.

trawnik.pdf

AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE
Nowoczesne systemy nawadniania boisk wyposażone są w wynurzane zraszacze o dużym zasięgu podlewania, usytuowane w murawie boiska. Układ kontroli jest wyposażony w ministację meteorologiczną złożoną z czujnika opadów deszczu oraz komputer dzięki któremu precyzyjnie można sterować dawką wody.

nawadnianie.pdf

SAMOJEZDNY WÓZEK NAWADNIAJĄCY
Rollcar T-V jeźdz i nawadnia samoczynnie. Przewidziany przede wszystkim do nawadniania boisk piłkarskich. Po otwarciu dopływu wody Rollcar porusza się za pomocą uprzednio rozwiniętej liny. Na końcu powierzchni nawadnianej wózek wyłącza się automatycznie, odcina dopływ wody i kończy nawadnianie. Dostarczający wodę wąż o przekroju 1" ciągnie się za wózkiem.

rollcar.pdf

BUDOWA BOISK
Nowoczesny stadion piłkarski to nie tylko odpowiednia infrastruktura, oświetlenie, monitoring czy kryte trybuny. To przede wszystkim nowoczesna naturalna nawierzchnia trawiasta wspomagana nawadnianiem oraz podgrzewaniem. Odpowiednia nawierzchnia trawiasta to wymóg władz piłkarskich. Dobra trawa na boisku to: możliwość rozgrywania meczów przez cały rok, komfortowe warunki gry, mniejsza ilość kontuzji zawodników. Proponowany poradnik budowy boisk piłkarskich nie wyjaśnia wszystkiego lecz przybliżenia problematykę związaną z budową sportowych nawierzchni trawiastych. Sportową nawierzchnię boiska tworzą: system drenażowy, warstwy wegetacyjne, trawnik system nawadniania i coraz częściej system ogrzewania. Prawidłowe wykonanie wszystkich warstw gwarantuje pełny sukces.

budowa boisk.pdf

PIELEGNACJA
Sportowa powierzchnia trawiasta jest używana przy każdej pogodzie i o każdej porze roku. Dlatego też intensywność pielegnacji powinna zależeć od stopnia używalności powierzchni. Podczas ustalania niezbędnych środków pielegnacyjnych należy skupić się zarówno na ocenie podbudowy, czyli na gruncie gdzie rośnie trawa jak i samej roslinie - zdzbłach trawy. Granica obciażalności ustalana jest indywidualnie w zależności od sposobu budowania oraz zakładania murawy, powierzchni, rodzaju traw, intensywności pielegnacji i wpływu warunków pogodowych. Plan pokrycia boisk sportowych nawierzchnią trawy powinien odpowiednio uwzględnić wyżej wymienione przesłania.

pielęgnacja.pdf

   
    
Wykonanie:   Comexe s.c.   www.comexe.pl   comexe@comexe.pl